ZAPISY OTWARTE!

Ekiden Białystok

22-23 czerwca 2024 r.
Do startu:
  • 28 DNI
  • 08 GODZ.
  • 51 MIN.
Komu niesiemy pomoc?

Komu niesiemy pomoc?

8 marca 2024
 
 
 
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Koliber została stworzona przez rodziców dzieci z autyzmem i sprzężonymi niepełnosprawnościami. 
Jej otwarcie to inicjatywa mam, które wiedziały, że na mapie Białegostoku nie ma zbyt wielu szkół, które zgodnie z ich wizją będą wspierać ich w edukacji i terapii dzieci. Głównie ze względu na funkcjonowanie i choroby dzieci.
W czynie społecznym otworzyły fundację, która powołała do życia szkołę. Nie było to proste zadanie, bo zasoby finansowe od początku były ograniczone. W pracę przy powstaniu Szkoły wysiłek włożyli rodzice wraz z całymi rodzinami. Wyremontowali lokal, zorganizowali przestrzeń i wyposażyli placówkę w niezbędne sprzęty. Wszystko dzięki pracy własnej i wsparciu bliskich oraz lokalnych firm i Fundacji. Dzisiaj szkoła funkcjonuje dzięki subwencji. Placówka potrzebuje nieustannego wsparcia w niezbędne przedmioty: terapeutyczne, edukacyjne, tablice elektroniczne, tablety komunikacyjne. Marzy im się również wspieranie kadry szkoleniami, warsztatami pracy z dziećmi i w sytuacji zachowań trudnych. Mają zgrany, wspaniały zespół, który ma ogromną otwartość. Marzeniem mam prowadzących fundację jest  szkoła, która wprowadza nowe standardy w edukacji dzieci z niepełnosprawnościami. Standardy opierające się na dobrej edukacji, podążającej w miarę możliwości za dzieckiem. Potrzebują wsparcia aby dawać wsparcie innym. 
 
Przyłączcie się do nas w działaniu skierowanym na wsparcie dzieci i ich rodziców, którzy również są w ogromnie trudnych sytuacjach emocjonalnych i psychologicznych własnych. 
 

 

Nasi Partnerzy

Dziękujemy wszystkim Partnerom i Sponsorom, dzięki którym organizacja tego wyjątkowego wydarzenia jest możliwa!