Ekiden Białystok

3-4 czerwca 2023 r.
Komu niesiemy pomoc?

Komu niesiemy pomoc?

7 marca 2015, aktualizacja: 1 kwietnia 2022

Dzięki Tobie, czynimy lepszym świat maluchów, którym jest najtrudniej. To podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci oraz pacjenci Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Środki, które pozyskujemy, przeznaczone są na kompleksową opiekę medyczną, rehabilitację, specjalistyczny sprzęt, pomoc psychologiczną i socjalną. Na takie wsparcie rodziny z domowego hospicjum mogą liczyć 24 godziny na dobę każdego dnia.

To potężne wyzwanie, któremu jesteśmy w stanie sprostać, dzięki nieustannej pracy i pomocy takich ludzi, jak Wy. Hospicyjny zespół dojeżdża w wiele miejscowości województwa podlaskiego pokonując miesięcznie 40 tysięcy kilometrów. Pod stałą opieką fundacji znajduje się zwykle 35-40 małych, dzielnych pacjentów.

Sama rehabilitacja hospicyjnych dzieci kosztuje rocznie około 350 tysięcy złotych. A jest absolutnie niezbędna, by uniknąć przykurczy mięśniowych, odleżyn, opóźnić pogłębianie się wad układ kostnego, zmniejszyć dolegliwości bólowe i wspomóc oddychanie.

Domowe hospicjum to nie wszystko. Fundusze, jakie pozyskujemy, pozwalają również wspierać onkologicznych pacjentów oraz lekarzy i pielęgniarki z Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku. Nasza pomoc w codziennej walce z ciężką chorobą to zakupy sprzętu i organizowanie wydarzeń w klinice.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy reagować na różne potrzeby rodzin z przewlekle chorymi dziećmi. Dlatego w 2022 roku podejmujemy kolejne, bardzo poważne wyzwanie, do którego przygotowywaliśmy się przez ostatnie lata. Otwieramy pierwszy w województwie podlaskim Dom Opieki Wytchnieniowej. Będzie to miejsce, w którym niepełnosprawne dzieci otrzymają troskliwą i profesjonalną opiekę godzinową lub całodobową a ich opiekunowie niezbędny czas wytchnienia.

Sami nie mamy szans zrealizować tak szczytnych celów, ale sami nie jesteśmy. Wspierać nas można na wiele różnych sposobów, także łącząc przyjemność ze wspaniałą ideą. Tak dzieje się przy okazji Twojego startu w sztafecie Ekiden. Dziękujemy, że myślisz o naszych podopiecznych.

Więcej o naszej działalności możecie się dowiedzieć odwiedzając naszą stronę http://pomozim.org.pl

Fundacja „Pomóż Im”

Nasi Partnerzy

Dziękujemy wszystkim Partnerom i Sponsorom, dzięki którym organizacja tego wyjątkowego wydarzenia jest możliwa!